Dziewczyna kobieta inna- co warto wiedzieć o książce

Bernardine Evaristo to brytyjska pisarka, która kilka lat temu zyskała sporą sławę. Napisała ona książkę, która szybko przyciągnęła uwagę dużej publiczności oraz została doceniona ze względu na przekaz, jaki ta historia ze sobą niesie. Warto wiedzieć, że książka pisarki “Dziewczyna kobieta inna” została uznana za książkę dekady i jest obecnie chętnie czytana na całym świecie. Co jeszcze warto wiedzieć na temat książki oraz co ma ona na celu przekazać? Warto się tego dowiedzieć?.

Bernardine Evaristo- co warto wiedzieć na temat brytyjskiej pisarki?

Bernardine Evaristo to brytyjska pisarka, która została doceniona za swoją najnowszą książkę Dziewczyna kobieta inna. Prócz tego pisarka napisała już wcześniej także kilka innych książek. Warto wiedzieć, że urodziła się w Londynie w 1959 roku. Na początku pisarka chciała zostać aktorką, jednak docelowo nie została profesorem i zajmuje się kreatywnym pisaniem. Jej zasługi to między innymi stworzenie Międzynarodowej Nagrody Afrykańskiej Poezji im. Brunela, prócz tego stworzyła organizację  Spread The Word. Prawdziwą sławę zyskała, kiedy wydała książkę “Lara” w 1997 roku. Jest to pozycja, która została napisana w całości wierszem. W 2019 roku pisarka otrzymała Nagrodę Bookera.

Dziewczyna kobieta inna dostępne w księgarni internetowej– co warto wiedzieć o fabule książki?

Dziewczyna kobieta inna to książka, która skupia się na 12 kobiecych postaciach, które mają swoje własne cele oraz marzenia. Książka nie skupia się tylko na jednej historii, ale na kilku. Te historie razem łączą się w książkę, która porusza na raz wiele tematów oraz ludzkich problemów. Można zmierzyć się tutaj z poszukiwaniem szczęścia, akceptacji, przynależności i nie tylko. Książka opisuje zagadnienie LGBT+ i nie tylko. Postacie, które stworzyła Bernardine Evaristo, są pełne emocji, można się z nimi utożsami, a dodatkowo uczą czytelnika cennych lekcji. Warto zapoznać się z książką oraz przekonać się, czemu otrzymała ona tyle licznych wyróżnień. Książkę można znaleźć w księgarni internetowej z dostawą do domu.