Dziewczyna kobieta inna- książka o płci pięknej

Słaba płeć to pojęcie, które pojawiło się już dawno temu i niesłusznie zostało przypisane płci żeńskiej. Ten stereotyp cięgnie się za kobietami od lat, jednak jak historia już pokazała, słaba płeć wcale taka nie jest, a siła charakteru może przewyższyć siłę mięśni. Kolejną wariacją na ten temat jest książka “Dziewczyna kobieta inna“. Jest to pozycja, która została stworzona przez Bernardine Evaristo. Jest to pisarka, która postanowiła przestawić kobiet w niesamowitej historii.

Dziewczyna kobieta inna- co warto wiedzieć o książce?

Dziewczyna kobieta inna to książka, która została napisana w 2019 roku, jednak dość szybko doczekała się sporego uznania. Obecnie książka jest uznawana za jedną z najistotniejszych książek dekady i zyskała nawet prestiżową nagrodę od „Sunday Times” i „Guardiana”. Prócz tego książka doczekała się także uznania w postaci Nagrody Bookera w 2019 roku. Jest to pozycja, która w krótkim czasie przyciągnęła bardzo wiele uwagi i zdobyła wiele dobrych recenzji. Fabuła nie skupia się tylko na jednej kobiecej postaci, ale na wielu i porusza istotne problemy, które są ważne dla całego społeczeństwa. 

Dziewczyna kobieta inna- na czym skupia się fabuła książki?

Fabuła książki brytyjskiej pisarki nie skupia się tylko na jednym wydarzeniu, czy też problemie. Książka opowiada o kilku kobiecych postaciach, które w życiu mierzą się z wieloma różnymi wyzwaniami. Warto wiedzieć, że książka jest propozycją, która przedstawia Wielką Brytanię, a wraz z nią kobiety, które poszukują w życiu szczęścia, sukcesu, nadziei i nie tylko. Książka opowiada o różnych problemach współczesnych czasów takich jak brak tolerancji czy też akceptacji. W książce zostaje poruszony temat LGBT+. W książce można spotkać aż 12 postaci, które będą starały się dogonić swój cel. Każda z przedstawionych postaci poszukuje czegoś nieco innego i warto przyjrzeć się, czym to coś innego jest. Książka poszerza horyzonty oraz pokazuje, że na świecie są różne problemy oraz poglądy. Warto się z nimi zapoznać.